Genel

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka Listesi

32 günlük en yüksek faiz veren bankalar, ana paranıza göre farklı gelirler elde edebileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır. Bankalar, vadeye koymuş olduğunuz ana paranızı kullandıkları için size bu paranızın kullanma bedelini 32 günlük faiz bedeli olarak ödemektedirler. Bu konuda farklı faiz politikaları belirlemiş olan bankaların, faiz listesi aşağıdaki şekilde yer almaktadır.

Günlük Faizde Hangi Bankaları Tercih Etmeliyiz?

Günlük faiz bankaları arasında bazıları diğerlerine kıyasla daha çok ön plana çıkmaktadır.

ING Bank: 32 günlük vade faizi ile 50.000 TL’lik paranızı faize koymanız halinde bu bankadan 750 TL kazanırsınız.

TEB: Cepteteb uygulaması ile 50.000 TL ve 32 günlük vade süresi ile bankadan elde edeceğiniz miktar 718 TL’dir.

Enpara: Enpara’nın belirlemiş olduğu faiz oranı %13.50 olmak üzere 32 günde 50.000 Lira anapara için 569 TL faiz bedeli alırsınız.

İlginizi Çekebilir :Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Vade Miktarı Artarsa Faiz Bedeli Artar Mı?

Günlük faiz vade süresi artırma parasını değerlendirmek isteyen birçok kişinin tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. Bankalar sistemlerinde duran paranızı çeşitli alanlarda sürekli olarak değerlendirirler. Vade süresinde bu parayı çekemeyeceğiniz ve bankanın kullanımına bırakacağınız için paranın uzun süre hesapta durması da bankanın bu parayı daha uzun süre kullanacağı anlamına gelir. 32 günlük faiz bedeli dışında bu süreyi uzatarak daha fazla faiz geliri elde etmek de oldukça mümkündür.

Mevduat Getirisi Avantajlı Mıdır?

Mevduat getirisi faiz bedeli parasını Türk Lirası’nda tutan kişiler için oldukça avantajlıdır. Döviz ve diğer MTA gibi yatırım araçları ile portföyünüzü çeşitlendirmiyorsanız ve faiz hassasiyetiniz bulunmuyorsa, bankada paranızı tutarak bu süre zarfında bankanın parayı kullanmasını sağlayarak faiz getirisi kazanabilirsiniz. Faiz bedeli, bankadan bankaya göre değişiklik göstermekle beraber, vadenin süresi ve ana para bedeli artıkça bundan alacağınız faiz miktarı da artmaktadır. Örneğin 200.000 TL’nin 181 gün boyunca hesapta tutulması halinde ortalama olarak 15.000 TL’lik bir gelir elde etmek mümkündür. 32 günlük faiz bedeli banka anlaşmasına göre en küçük vade olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir :3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu