Banka

Aktif Bank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır

Aktif Bank tel güncelleme işlemi çağrı merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır. Müşterilere hizmet amaçlı kurulmuş olan iletişim merkezine, hem yurt içinden hem de yurt dışından bağlanmak mümkündür. Hem yurt içinden hem de yırt dışından bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmek için arayacağınız numara 0850 724 30 50 olarak belirlenmiştir. Bu numarayı kullanarak iletişim merkezine ulaşabilir, Aktif bank telefon numarası güncelleme seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Aktif Bank Tel No Güncelleme Dilekçesi

Aktif bank numara güncelleme Aktif Bank’ın şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Numara güncelleme, bizzat şubeden müşteri onayıyla yapılmaktadır. Ancak yurt dışı prosedüründe bankanın internet sitesine e mail atmanız ve talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Şubeler aracılığı ile yapılacak olan numara değiştirme işleminde aşağıdaki adımlar uygulanmaktadır.

  • Aktif Bank’ın size en yakın şubelerinden birisine giderek numara güncellemek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.
  • Müşteri temsilcisi talebinizi aldıktan sonra size doldurmanız üzere bir telefon numarası güncelleme dilekçesi verecektir.
  • Dilekçeyi kimlik bilgilerinizle doldurduktan sonra eski numaranızdan yeni numaranızı değiştirmek istediğinizi yazmanız gerekir.
  • Yeni numara için talebiniz alındıktan sonra sistem üzerinden eski numara yenisi ile güncellenir.
  • Tarafınıza SMS doğrulaması için gereken kodu şubedeki görevli ile paylaştıktan sonra numaranız güncellenir.
  • Telefonunuzu açıp kapadıktan sonra bankayı yeni numaranızla aktif olarak kullanabilirsiniz.
Aktif Bank Telefon Numarası Güncelleme
Aktif Bank Telefon Numarası Güncelleme

İlginizi Çekebilir: Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır 2022

Aktif bank İnternet Sitesi Aracılığı ile Numara Güncelleme

Aktif Bank internet sitesi numara değiştirme işlemi internet sitesi üzerinden başvuru ile yapılabilmektedir. Bankanın internet sitesi aracılığı ile müşteri temsilcisine erişebilir ve numaranızı güncellemek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu aşamada daha önce kayıt olduğunuz evraklarınızda yer alan imzanız ile talep sırasında kullanmış olduğunuz imzanızın eşleşmesi gerekmektedir. Aksi halde numara güncelleme yapılamaz.

Doldurduğunuz dilekçe aracılığı ile Aktif Bank telefon numarası güncelleme işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Aktif Bank şubeleri fazla olmadığından iş yükü fazla olan bir markadır. Bu sebepten müşteri taleplerin işleme geç alınması söz konusu olabilir. Ortalama numara değiştirme süresi 1-10 iş günü olarak yorumlanabilir.

Aktif Bank Sizi Arayalım Formu Numara Değiştirme

Aktif Bank Sizi arayalım aracılığıyla numara değiştirme Aktif Bank’ın resmi internet sitesinde bulunan ‘Biz Sizi Arayalım’ formu aracılığı ile sağlanabilir. Bankanın çağrı merkezini arayarak nasıl numara değişikliği yapabileceğiniz konusunda bilgi alabileceğiniz gibi, doğrudan bu konuda ilgili olan kişilerin size ulaşmasını sağlamak amacı ile formu da doldurabilirsiniz.

Form doldurulduktan sonra banka tarafınıza ulaşır ve sizden tamamlamanız gereken evrakların bilgisini verir. Bu bilgiler doldurulup bankaya mail aracılığı ile iletildikten sonra hala eksik evrakların bulunması durumunda banka sizle tekrar iletişime geçer. Ancak evraklarınız tam olduğu durumda, 15 iş günü içerisinde telefon güncelleme işleminiz gerçekleşir. Aktif Bank, şubeleri aktif hizmet vermeyen bir marka olarak güncelleme süresinin uzun olduğu firmalar arasında yer almaktadır. Yalnızca numara değişikliklerinde değil, SIM kartı değişikliklerinde de bankayı arayarak bilgisini vermeniz ve güncelleme yapmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: 32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka Listesi

Aktif Bank Numara Güncellemeden Kredi Çekilir mi?

Aktif Bank numara güncellemeden kredi çekmek mümkün olan durumlar arasında değildir. Bankalar, yapılan her işlemde hem müşteri güvenliliğini hem de bankacılık ilkeleri gereği kuralları sağlamak amacı ile tarafınıza bildirim ve onay SMS’leri göndermektedir. Numara güncellemeden kredi çekmek mümkündür değildir. Bu sebepten önce bankada kayıtlı olan telefon numaranızı güncellemeniz ardından da kredi başvuru yapmanız gerekir. Çünkü bankalar kredi işlemleri sırasında da tarafınızı arayarak bilgi almak isteyebilirler. Eski numaranızın aktif olduğu durumda sizinle iletişim kurulamayacaktır.

Aktif Bank Eski Numaram ile İşlem Yapamıyorum

Aktif Bank eski numarayla işlem yapamama problemi sık yaşanan sorunlar arasındadır. Cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz, yeni cep telefonu aldıysanız, SIM kartını değiştirdiyseniz ya da bloke sorunları yaşadıysanız, internet bankacılığa ve mobil bankacılığa giriş yapmanız engellenir. Bu elbette müşteri güvenliğini sağlamak içindir. Bu durumda bankayla kontak kurmanız ve daha sonrasında numara güncelleme yapmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Shop And Fly Nedir, Özellikleri ve İletişim

Aktif Bank telefon numarası güncelleme mail yolu ile diğer yöntemlere kıyasla daha hızlı gerçekleşmektedir. Hem yurt içi hem de yurt dışı müşterileri için süreç aynı şekilde işlemektedir. Müşteri temsilcisiyle iletişime geçip ilgili evrakları bankaya ilettikten sonra numaranızın güncellenmesi için beklemeniz gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu