Kredi

Albaraka Türk Konut Kredisi Ne Kadar?

Albaraka Türk konut kredisi faizsiz kredi seçeneği ile müşterilerine kredi sağlayan bir banka olmakla beraber, yapmış olduğu işlemlerden kar payı elde etmesiyle dini hassasiyeti olan kişilerin yararlanabileceği bankalar arasında yer almaktadır. Albaraka Türk konut kredisi seçeneği ile 150.000 Lira değerinde kullanacağınız finansmanı 120 ay vade ile totalde 380.657 TL olarak ödeme yapabilirsiniz. Diğer rakiplere kıyasla kredi kullandırım süreci esnek olan banka uzun yıllardır hizmet vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir: 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Konut Finansmanı Desteği Nedir?

Albaraka Türk konut finansmanı ev almak isteyen kişilerin bankaya başvurarak faizsiz olarak kredi kullanabilecekleri sistemi ifade etmektedir. Faizsiz bankacılık ilkeleri gereği hareket eden banka kar payı sistemi ile işlemler gerçekleştirmektedir. Satın almak istediğiniz ev için 100.000 TL’ye ihtiyacınız varsa, bankadan kullanacağınız kredi ile 10 yıllık vadede aylık yaklaşık 1250 TL’lik ödemeler halinde finansman kullanımı yapabilirsiniz. Bu finansman kullanımı sırasında yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere ekspertiz ücreti ve dosya masrafı da eklenmektedir.

İlginizi Çekebilir: Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Albaraka Türk Konut Finansmanı Kar Payı Ne Kadardır?

Albaraka Türk konut kar payı mevcut kampanya döneminde %1.89 olarak belirlenmiş olup konut finansmanı kullanmak isteyenler Albaraka Türk konut kredisi alarak bu orandan ödeme gerçekleştirebilirler. 100.000 TL değerindeki bir finansman desteğinden faydalanan kişiler 10 sene sonunda tüm kar payı ile beraber 134.000 TL olarak ödeme yapmaktadır. Bunun dışında miktar yükseldikçe kar payında artma görülebilmektedir.

Albaraka Türk Kolay Finansman Sağlar Mı?

Albaraka Türk finansman desteği birçok bankaya göre süreçlerin daha kolay olduğunun bilindiği bir alandır. Bankalara daha önce yapılmış ödemeler, kredi puanının yüksek olması ve bunun gibi pek çok detay, bankadan finansman desteği alırken bankanın değerlendirdiği kriterler arasında yer almaktadır. Albaraka Türk konut kredisi kullanacak olan kişilerin, resmi gelirinin bulunması ve belgelenebilir gelirin kullanmış olduğu finansman desteğini ödemek için yeterli olması gerekmektedir. Finansman desteği kullanmak isteyen kişiler Albaraka Türk’ün resmi sitesinden başvuru evrakını doldurarak kolay bir şekilde başvuru işlemini gerçekleştirebilirler. Sonuç SMS olarak tarafınıza bildirilmektedir.

İlginizi Çekebilir: 32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka Listesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu