GenelKredi

Bank Pozitif Kredi Başvurusu Yapma 2023 Nasıl Yapılır

Bank Pozitif kredi başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. Bankanın herhangi bir şubesi bulunmamakla beraber, yeni nesil bankacılık üzerine kurulmuştur. Banka KOBİ’lere kredi vermez ve maaşı da bankaya taşımak mümkün değildir. Havale ya da kredi gibi işlemler ile müşterilerine hizmet vermekte olan Bank Pozitif kredi başvurusu yapma için aşağıdaki adımları tercih edebilirsiniz.

  • Bank Pozitif kredi başvurusu doğrudan internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Çünkü banka şubeler aracılığı ile değil, internet aracılığı ile başvuru kabul etmektedir.
  • bankpozitif.com.tr adresinden giriş yaptığınız banka internet sitesine, kurumsal müşteri formunu doldurabilir, üyelik sağlayabilir ardından kredi kullanımı için başvuru yapabilirsiniz. Ticari müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile hizmet veren Bank Pozitif, birçok köklü bankaya göre çok daha hızlı kredi sağlamaktadır.
  • İnternet sitesi aracılığı ile yapmış olduğunuz başvuru sonrasında KKB puanlarınız incelenir, özellikle aracı kurum olması sebebi ile kendini güvenceye almak konusunda ciddi prensipleri bulunan banka için teminat gösterebiliyor olmanız son derece önemlidir. Özellikle gayrimenkul kredisinde teminat gösteremediğinizde site size kredi alamayacağınıza dair bir bilgilendirme formu göndermektedir.
  • Sürecin olumlu şekilde sonuçlanmasının ardından tarafınıza bilgi mesajı atılmakta, internet şubesi aracılığı ile onaylanmış olan kredinizi alabileceğiniz gibi, Bank Pozitif’in aracı kurumları ile de kullanım yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

Bank Pozitif Kimlere Kredi Veriyor?

Bank Pozitif kredi verdiği kişiler yalnızca ticari kişilerdir. KOBİ’lere dahi kredi sağlamayan banka genç oluşumludur. Yalnızca ticari kişiliği bulunan tüzel kurumlara kredi sağlamaktadır. Bireysel kredisi söz konusu değildir ve kredi çekerken de mutlaka teminat göstermeniz beklenmektedir. Kredi Puanı bu konuda önemlidir ve banka özellikle hedeflediği sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere (Yenilenebilir enerji- Hidroelektrik, Savunma Sanayi) vb. Destek sağlamaktadır.

Bank Pozitif Kimlere Kredi Vermez?

Bank Pozitif kredi alamayan kişiler bireysel kişileri kapsamaktadır. Bireysel müşteri ve bireysel bankacılık anlayışı bulunmayan bankanın kuruluş amacı, uzun vadede vizyonel işler yapmak isteyen ticari firmalar ile işbirliği yapmak ve bu firmalara kredi ve alternatif banka ürünleri için hizmet sağlamaktadır. KOBİ haline gelmiş şirketler de ne yazık ki bu banka aracılığı ile kredi alamayan yerlerdir. Teminat gösteremeyen firmalar da Bank Pozitif aracılığı ile kredi kullanımında bulunamaz. Tüzel firmanın tüm şartları karşılaması ancak kredi puanının duruma elverişsiz oluşu ya da bankanın son değerlendirmesinde anlaşmamaya varılamaması durumunda da kişiler Bank Pozifit aracılığı ile kredi kullanamaz. Bank Pozitif kredi başvurusu yapma bu sebepten çok az sayıda tüzel kişiye hitap eder.

İlginizi Çekebilir: Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bank Pozitif SMS Yolu İle Başvuru

Bank pozitif SMS ile kredi sağlayan bir banka değildir. Müşterilerini özenle seçen, krediler sırasında mutlaka ev teminatı göstermesini bekleyen, ev sınırlarının İzmir, Ankara ve İstanbul içerisinde olmasının kredi verme kriterleri arasında görüldüğü bir bankadır. Bizzat bankanın resmi internet sitesi üzerinden sağlanan bireysel ve ticari kredileri inceleyebilir ve daha sonra yine internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Çünkü bankanın SMS yolu ile kredi başvuru seçeneği aktif değildir.

Bank Pozitif Kredi Faiz Oranları

Bank Pozitif kredi faiz miktarı yüksek olan bir bankadır. Ev kredilerinde faiz oranı %3.30’dan başlarken, ekspertiz ücretleri de fiyata ekstra olarak dahil edilmiştir. Özellikle ev kredisinde %3.30’dan başlayan faiz oranları ortalama olarak 250 metrekarelik bir ev baz alınarak hesaplanır. Banka kurumsal bir banka olmadığından faiz oranları da net değildir ve ekspertiz raporu bu noktada ciddi bir önem taşımaktadır. Ticari müşteriler için de bankanın sağlamış olduğu en düşük oranlı kredi faizi %1.10 olarak karşımıza çıkar. Bu miktar 15.000 TL’lik kredi kullanımı için geçerlidir. Bankanın resmi internet sitesinde yer alan form aracılığı ile bütün şartları inceleyerek kredi kullanımında bulunmanız mümkün olacaktır.

Bank Pozitif Kredi Kartı Başvurusu

Bank Pozitif kredi kartı başvurusu da yapamayacağınız bir banka olarak karşımıza çıkar. Banka her ne kadar kredili ürünler sağlıyor olsa da kredi kartı seçeneği aktif değildir. Banka bu seçeneğin üzerinde çalıştığını belirtmektedir. İnternet sitesi üzerinden kredi kartı seçeneğinin aktif olup olmadığının düzenli olarak kontrolünün yapılması önerilir. Yine bankanın resmi internet sitesi üzerinden Pozitif Bank kredi başvurusu yapma da mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu