Kredi Kartı

Denizbank Kredi Kartı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı limit artırma bankaya yapmış olduğunuz başvuruya istinaden onaylanacak ya da reddedilecek bir durumdur. Denizbank, çeşitli kredi ve kredi kartı ürünleri ile müşterilerine destek sağlayan bir bankadır. Kredi kartı limitinin yetersiz olduğu düşünüldüğü durumlarda kişiler bankaya kredi kartı limit yükseltme talebinde bulunmaktadır. Denizbank kredi kartı limit artış talebi bankadan aşağıdaki şekillerde yapılabilmektedir.

 • Bankanın ATM’leri
 • Şube aracılığı ile limit yükseltme talebi
 • Mobil bankacılık
 • İnternet sitesi aracılığı ile limit yükseltme

Denizbank Kredi Kartı Limit Öğrenme

Denizbank kart limiti öğrenim bankanın çağrı merkezleri aracılığı ile yapılabilmektedir. 444 0 800 numaralı çağrı merkezi hattından doğrudan müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve kredi kartınızın mevcut limitini sorgulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra mobil bankacılık ve internet şube aracılığı ile de kredi kartı limit sorgulama yapılabilmektedir. İnternet bankacılığına giriş sonrasında ‘Kartlarım’ menüsünden Denizbank’ın sahip olduğunuz kredi kartını seçebilir daha sonra harcama miktarınız, ödemeniz gereken asgari tutar ve kredi kartı limit bilgilerini görebilirsiniz.

ATM aracılığı ile limit sorgularken, kredi kartınızı doğrudan ATM’ye taktıktan sonra ‘bakiye görüntüleme’ seçeneğinden kartınızdaki limiti kolay bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. Mobil bankacılık aracılığı ile de ‘Kartlarım’ menüsünden yalnızca birkaç saniye içerisinde kredi kartı limitinizin ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mediamarkt Denizbank Kredi Başvurusu SMS Numarası

Denizbank Müşteri Limiti Yetersiz Uyarısı

Denizbank limit yetersiz uyarısı almak alışverişleriniz sırasında alabileceğiniz, almayı denediğiniz ürün ya da hizmetin ücretini kartınızdan tahsil edemediğiniz anlamına gelir. Bu durumda bankadan limit artırım talebinde bulunmanız ya da kredi kartınızın bir kısmını ödeyerek kullanabilecek limit açmanız gerekmektedir. Limit yetersiz uyarısı alındığında yapılan alışveriş bankadan iptal olarak döner.

Denizbank Limit Artış Talebi Nasıl Alınır?

Denizbank limit artış isteği aşağıda yer alan yollarla yapılabilmektedir.

ATM Aracılığıyla:

 • Kredi kartınızla ATM’ye giriş yaptıktan sonra sırayla ‘Kredi Kartlarım’, ‘Limit’ ve ‘Limit Artış Talebi’ seçeneğinden artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Mobil bankacılık üzerinden limit artırımı:

 • Denizbank kredi kartı limit artış talebi için uygulamaya giriş yapın.
 • Sırayla ‘Kartlarım’, ‘Kredi Kartlarım’ ve ‘Limit’ bölümünü tıklayıp aylık gelir bilginizi ve limitinizin artmasını istediğiniz miktarı tıklayın.
 • İşleme onay verin.

Çağrı Merkezleri Aracılığı ile:

 • 444 0 800 aracılığı ile müşterilerine bağlanıp
 • Kredi kartı limit artırmak istediğinizi belirtin.
 • Müşteri hizmetlerinin sorularına cevap verip, limitinizin artmasını istediğiniz tutarı kendisine söyleyin.
 • İşleme sesli onay verin.

İlginizi Çekebilir: Açıkdeniz İnternet Bankacılığı Nedir? Özellikleri

Denizbank Otomatik Limit Artırma

Denizbank sürekli limit artışı bankaya düzenli limit artışına onay verdiğiniz durumlarda kredi puanınızın elverişli olduğu ve bankanın sizi limit artışı için uygun gördüğü durumlarda sağlanır. Ödemelerinizin yalnızca Denizbank’a değil, çalıştığınız tüm banka ve kurumlara düzenli olması, en az asgari tutarda ödemelerinizi yapıyor olmanız, maaş ve limit dengenizin kurulmuş olması ve kredi puanınızın limit artışı için uygun olması durumunda, banka yılda belirli dönemlerde otomatik olarak limitinizi artırmaktadır.

Bankaya otomatik artışı için onay vermediğiniz durumlarda kendi kendisine limit artışına gitmez. Bu sebepten ötürü limitinizi yükseltmek için ayrıca limit artış talebinde bulunmanız gerekir.

Denizbank Kredi Kartı Limit Artırma Sonucu

Denizbank limit artış talebi sonucu ortalama olarak 3 günü içerisinde net bir şekilde sonuçlanmaktadır. Denizbank limit artış talebinde, müşterileri diğer bankalara kıyasla daha az zorlayan prensiplere sahip olan bankalar arasındadır. Ancak değerlendirme söz konusu olduğunda bankanın size sonucu bildirmesi ortalama üç günü bulur. Sınırda kredi puanının söz konusu olması ve banka yetkililerinin görüşlerinin alınması gerektiğinde bu süre baz alınır.

Bunun yanı sıra kredi puanının net şekilde yetersiz olması ya da verilen tüm şartların fazlasıyla sağlanıyor olması halinde banka size doğrudan limit artışınızın onaylandığına ya da reddolduğuna dair SMS gönderecektir. Aynı şekilde mobil şube aracılığı ile de Başvurularım kısmından taleplerinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Denizbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

Denizbank İlk Kredi Kartında Ne Kadar Limit Verir?

Denizbank ilk kredi kartı için limit hem kredi puanınıza hem de gelirinize bağlı olarak değişmektedir. Bankadan kredi kartı başvurunuz olumlu şekilde sonuçlandığında, maaşınızın iki katı olacak şekilde limit açılımı yapılır. Düzenli ödemeler ve gelir artması durumunda ikinci sene limitiniz talep üzerinde maaşınızın 4 katı olarak belirlenir. Üçüncü ve dördüncü senelerin sonunda limitiniz talebiniz ve kredi puanınıza göre hesaplanır. Denizbank kredi kartı limit artış talebi ile kredi kartınızın limitini artırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu