Banka

Denizbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası 2023

Denizbank otomatik ödeme faturalarınızı günü geldiğinde bizzat talimatınız üzerine ödeyebileceğiniz bir sistemi açıklamaktadır. Denizbank, hem maaş müşterilerine hem de bireysel hesap müşterilerinin kira; aidat, elektrik su ve doğal gaz faturalarının aksatılmadan yapılmasını sağlamak amacıyla otomatik ödeme talimatı opsiyonu sağlamaktadır.

Denizbank otomatik ödeme talimatı kampanyası halen aktif olarak devam etmektedir. Özellikle 30 Kasım 2021 yılına kadar emekli maaşını Denizbank’tan alan müşteriler için bulunan Emekli Bonus ile otomatik fatura ödeme kampanyasında, ilk ödemeniz için 20 TL’lik %10 değerinde indirim sağlanacaktır.

İlginizi Çekebilir: Açıkdeniz İnternet Bankacılığı Nedir? Özellikleri

Denizbank Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Denizbank otomatik talimat verme bankanın çağrı merkezleri aracılığı ile yapılabileceği gibi şubeler aracılığı da faturalarınız için talimat verebilirsiniz. Banka sürekli yapmış olduğu kampanyalarla rakiplerine kıyasla daha avantajlı seçeneklerle müşteri sayısını artırmayı amaçlamaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek hızlı şekilde mobil bankacılık üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

 • MobilDeniz bankacılık uygulamasını cep telefonunuza indiriniz.
 • Daha sonra Ödemeler seçeneğinden otomatik ödeme talimatlarına girmelisiniz.
 • Fatura talimatında ödeyeceğiniz fatura türünü seçtikten sonra, buraya tarih de girmeniz gerekmektedir.
 • Fatura türü ve kurum bilgisi girilmesi yeterlidir.
 • Onay kısmına basıldığında, mobil bankacılık aracılığı ile otomatik ödeme talimatı tanımlatmış olursunuz
 • Hesabınızda ödeme gününde para yoksa, hesabınızdan çekim yapılmaz. Ancak Denizbank’ın KMH hesabı olan ‘Kurtaran Hesap’ aracılığı ile faturalarınızda gecikme olmadan ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi Altın Hesabı Hangi Banka

Otomatik Ödeme Talimatı Sırasında Param Kalmadı

Otomatik ödeme talimatı para yoksa banka kartınız aracılığı ile ödeme yapılamaz. Denizkart sahibiyseniz ve banka kartınızda KMH olarak bilinen eksi hesaba düşme tanımlı değilse ne yazık ki faturalarınızı o sırada ödeyemezsiniz. Ancak yine kredi puanınızın elverişli olması halinde kullanabileceğiniz KMH hesabınız aracılığı ile eksi bakiyeye düşerek de faturanızı ödeyebilirsiniz.

Denizbank otomatik ödeme talimatı kampanyası müşterisiyseniz ancak faturanız gününde ödenmediyse bunun belirli başlı üç sebebi olabilir. Bunlar aşağıda yer aldığı gibidir.

 • Hesabınızda yeterli bakiyenin fatura ödeme gününde olmaması
 • Banka hesabınızın eksi bakiyeye düşme özelliği olmaması
 • Bankadaki ya da kurumdaki teknik sebepler dolayısıyla faturanın bankaya iletilmemesi
Denizbank Ödeme Talimatı Kredi Puanını Artırır mı?

Denizbank otomatik ödeme kredi puanı etkileyen önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Özellikle kredi kartı ya da KMH kullanılarak yapılan otomatik ödeme talimatlarının doğrudan kredi puanınızı etkilediği bilinmektedir. Özellikle uzun vadede kredi puanınızın yüksek olmasını istiyorsanız ve yüksek limitlerde çekim yapmak istiyorsanız, Denizbank maaş müşterisiyseniz ya da sıklıkla bu bankadan para alışverişiniz oluyorsa, yani her zaman nakit bulunuyorsa kampanyadan faydalanarak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kırmızı Çizgi Ne Zaman Kalkar?

Denizbank İnternet Bankacılığı Aracılığı ile Talimat

Denizbank internet bankacılığı otomatik ödeme emri vermek için bankanın internet sitesine giriş yapıp aşağıdaki adımları sırayla uygulayabilirsiniz.

 • İnternet sitesi aracılığıyla ‘Bireysel Bankacılık’ bölümüne giriş yapılır.
 • Şifre ve cep telefonunuza gelen kod doğrulanıp hesabınıza giriş yapılır.
 • Ödemeler kısmına gelinir ve burada ödeme talimatları seçeneğine giriş yapılır.
 • Önce kurum adı daha sonra da abonelik numarası tuşlanır ve onay seçeneğine basılır.
 • Bu adımların sonucunda faturanız aktif olduğunda bankaya bilgi mesajı gönderilir ve fatura ödemeleriniz artık hiç takip etmenize gerek kalmadan banka aracılığı ile ödenir. Yalnızca hesabınızda para bulundurmak ya da eksi hesap tanımlatmak yeterli olacaktır.

Denizbank Müşteri Temsilcisi Aracılığı ile Ödeme Talimatı

Denizbank müşteri temsilcisi otomatik ödeme talimatı oluşturmak oldukça basittir. 444 0800 numaradan Denizbank’ın müşteri hizmetlerini arayabilir ve otomatik ödeme talimatı oluşturmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Görevli tanımlamalarınızı yapmadan önce belirli başlı kimlik bilgileri soracak ardından hangi kurum ve müşteri bilgisi için ödeme yapmak istediğinizi soracaktır. Bu bilgileri doğru şekilde verilip sözlü onayınız alındıktan sonra çağrı merkezi aracılığı ile otomatik ödeme talimatı vermiş durumda olursunuz.

Denizbank Otomatik Ödeme Talimati İptali

Denizbank otomatik ödeme emri iptal seçeneği bankanın müşteri hizmetleri, mobil bankacılık sistemi ve internet bankacılığı bölümünden yine ‘Fatura Talimatlarım’ kısmına gelinerek yapılabilir. Bu bölümde iptal gerçekleştirmek istediğiniz kurum ve ödemesini seçtikten sonra talimatı iptal edebilirsiniz. Adımları mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yapmakta zorluk çekiyorsanız, 444 0 800’ü arayabilir ve Denizbank otomatik ödeme kampanyası iptali yaptırmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu