Genel

Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Denizbank tanımlı sim kartınıza bloke engeli geldiyse, bu engeli size en yakın Denizbank şubelerinden, Denizbank ATM’lerinden veya Denizbank İnternet Bankacılığı işlemleri üzerinden kaldırabilirsiniz. Denizbank sim kart bloke kaldırma işlemini, sizin için en uygun yolu seçerek gerçekleştirebilirsiniz. Sim kartın bloke olmasının, güvenliğiniz için Denizbank tarafından alınan bir önlem olduğunu, kartınızın neden bloke olduğunu da bu yollara başvurarak öğrenme şansına sahipsiniz.

Denizbank Sim Kart Neden Bloke Olur?

Bankaya bağlı sim kartınızın, telefonunuzun başkaları tarafından ele geçirilmesi ile hesabınıza yabancıların giriş yapmasını engellemek için bloke olması sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Operatör değişimi, sim kartın aynı kalmasıyla yapılan numara değişimleri veya 4.5G teknolojisine geçiş ile bankaya bu güncel bilgilerin iletilmemesi, sim kartların bloke hale gelmesinin temel sebepleridir. Sim kartınızın neden bloke olduğunu veya bloke durumdan nasıl kurtulmanız gerektiğini öğrenmek için, 7 gün 24 saat boyunca Denizbank müşteri hizmetlerine 0850 222 08 00 numarasını tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Denizbank Üretici Kart Başvurusu, Şifre Alma ve Yapılandırma

Denizbank Sim Kart Bloke Şubelerden Nasıl Kaldırılır?

Bloke halden kurtulmak için size en yakın Denizbank şubesine giderek probleminizin çözümünü yetkililer aracılığıyla sağlayabilirsiniz. Çevrenizdeki Denizbank şubelerini öğrenmek için, Denizbank web sitesine şu bağlantıya tıklayarak gidebilirsiniz: https://www.denizbank.com/atm-ve-subelerimiz

Şubeye gitmenizle birlikte, sıranızı aldıktan sonra yetkili temsilcilerle görüşme sağlayarak talebinizi iletebilir, destek alabilir ve probleminizin çözümünü sağlayabilirsiniz. Memnun kalmadığınız durumları iletmek veya olumlu görüşlerinizi paylaşmak için şu bağlantıya tıklayarak Denizbank Müşteri Memnuniyeti Formu’nu doldurabilirsiniz: https://www.denizbank.com/iletisim/musteri-memnuniyeti-formu

Denizbank Sim Kart Bloke ATM’lerden Nasıl Kaldırılır?

Bloke işleminin iptali için Denizbank şubesine gitmek istemiyorsanız, Denizbank kartınız aracılığıyla aynı işlemi Denizbank ATM’lerini kullanarak da tamamlayabilirsiniz. Size en yakın Denizbank ATM’sini bulmak için şu bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://www.denizbank.com/atm-ve-subelerimiz

Denizbank ATM’sine ulaşmanızla birlikte, Denizbank sim kart bloke kaldırma işleminin tamamlanabilmesi için atmanız gereken adımlar sırasıyla şunlardır:

 • Denizbank kartınızı ATM’ye takın ve hesabınıza ait şifreyi girin.
 • Şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından Açıkdeniz İşlemleri başlığına geçiş yapın.
 • Buradan karşınıza çıkan seçenekler arasından da Sim Kart Bloke Kaldırma butonuna dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Yeniden bir sim kart veya telefon numarası değişikliği yapmanız durumunda bankayla iletişim kurmanız gereklidir. Değişikliğin ardından bloke engeliyle karşı karşıya kalırsanız ATM’lerden kartınız ve şifreniz aracılığıyla aynı işlemi yeniden gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Denizbank Otomatik Ödeme Talimatı Kampanyası

Denizbank Sim Kart Bloke İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Nasıl Kaldırılır?

Sim kart blokenizi internet üzerinden kaldırarak şubeye veya ATM’ye gitme zorunluluğundan kurtulabilirsiniz. Bu sayede, işlemlerinizi uzaktan halledebilirsiniz. Aynı işlemi, Android işletim sistemli telefonlarınızla da İOS işletim sistemine sahip iPhone telefonlarınızla da gerçekleştirebilirsiniz, ancak bunun için Deniz Mobil uygulamasını cihazınıza indirmeniz gereklidir. Deniz Mobil üzerinde de, İnternet Bankacılığı üzerinde de işlem gerçekleştirebilmek için sisteme üye olmanız ve bir şifre sahibi olmanız gereklidir. Sim kart bloke kaldırma işlemine geçiş yapmadan önce bu şifre alma işlemini tamamladığınızdan emin olmanız gereklidir. Eğer sisteme giriş yapabiliyorsanız ve normalde de kullanıyorsanız, işleminizi şu adımları atarak tamamlayabilirsiniz:

 • Denizbank resmi internet sitesine gidin ve buradan da İnternet Bankacılığı giriş menüsüne geçin.
 • Buradan, Şifremi Unuttum opsiyonun yanında bulunan Bloke Kaldırma seçeneğine dokunabilirsiniz. Bazı durumlarda, Bloke Kaldır seçeneği çıkmayabilir. Burada, iki farklı seçeneğiniz vardır. Dilerseniz şifremi unuttum butonuna tıklayabilirsiniz.
 • Şifremi unuttum seçeneğine dokunduktan sonra, karşınıza kart bilgilerinizin istendiği bir ekran gelir, bu ekrana gerekli bilgileri girmeniz gereklidir.
 • Daha sonra, bankaya kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir onay mesajı gönderilir. Bu onay kodunu ekranınızdaki kutucuğa girmelisiniz. Daha sonra devam butonuna tıklamanız gereklidir.
 • Daha sonra, AÇıkdeniz kimlik bilgilerinizi ister. Hesabınıza ait kişisel kimlik bilgilerinizi, giriş yapanın siz olduğunu kanıtlamak için doğru bir biçimde girmelisiniz.
 • Şifremi unuttum demediyseniz, direkt olarak hesabınıza giriş yaptığınızda da şu anda açılmış olan hesabınızın ana sayfasına geçebilirsiniz.
 • Ana sayfadan, karşınıza bloke tipleri ve bloke tarihleri bilgileri çıkar.
 • Ekranınızın altında bulunan Bloke Kaldır seçeneğine tıklayın.
 • Buradan da Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma butonuna tıklayın.
 • Sisteme kayıtlı olan telefon numaranız üzerinden bloke işleminin kaldırılmasını bu şekilde tamamlayabilirsiniz.
 • Aynı sorunla yeniden karşılaşmanız durumunda, yetkililerle görüşme sağlayabilir veya bloke kaldırma seçeneklerinden size en uygun olanını yeniden kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mediamarkt Denizbank Kredi Başvurusu SMS Numarası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu