Kredi Kartı

Denizbank Üretici Kart Başvurusu, Şifre Alma ve Yapılandırma

Denizbank Üretici Kart başvurusunu, size en yakın Denizbank şubesine giderek veya basit bir şekilde SMS göndererek tamamlayabilirsiniz. Denizbank Üretici Kart başvurusunda bulunan veya hesabını halihazırda kullanan herkes, yapılandırma işlemlerini Denizbank şubelerine giderek gerçekleştirebilirler. Üretici kartınızın hesabına dair bir şifre alabilmek için de internet bankacılığını veya Denizbank şubelerini kullanabilirsiniz.

Denizbank Üretici Kart’ın Genel Özellikleri Nelerdir?

Üretici kart tarımsal ürün üreticisi olan çiftçilerin maddi destek ve maddi kolaylık yaşamasını sağlamak amacıyla Denizbank tarafından oluşturulmuş bir programdır. Çiftçilerin tarımsal ürün ihtiyaçlarını bu hesaba geçiş yaparak kolayca gidermesi hedeflenmiştir. Temelinde, üretici kart, bir işletme kredisi ürünü olarak değerlendirilir. Çiftçiler için oluşturulan bu işletme kredisinin ana özellikleri şu şekilde listelenebilir:

 • Üreticiler, Üretici Kart’a yılda yalnızca bir kez ödeme yapma şansına sahiptirler. Bu yolla, maddi sıkıntının önüne geçilebilmesi hedeflenir.
 • Üretici Kart ödemesi, üreticilerin tarımsal veya hayvansal üretimlerine, yani hasatlarına veya genel kazançlarına göre belirlenir. Böylece, bütçe üstü bir ödemeye zorlanma durumundan kaçınma şansı yakalanır.
 • Tarımsal veya hayvansal üretim yapan Üretici Kart hesabı sahipleri, yatırdıkları nakit miktarını diledikleri zaman çekme ve kullanma şansına sahiptirler. Acil nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için üreticilere böyle bir destek sağlanması hedeflenir.
 • Üretici Kart hesabına başvuru yapan ve olumlu dönüş alan herkes, Üretici Kart’ın anlaşmalı olduğu işyerlerinde farklı fırsatlardan yararlanabilir. Bu anlaşmalı işyerlerinden, %0 faiz oranı ve 6 aya kadar varan vade fırsatlarından yararlanılabilir. Aynı zamanda, Üretici Kart sahipleri anlaşmalı işyerlerinde Üretici Kartlar’ını kullanarak alışveriş yapabilir.

Üretici Karta Kimler Başvurabilir, Başvuru Nasıl Yapılır?

Üretici kart başvurusu için gerekli olan tek belge üretici belgesidir. Başvuruyu yapabilmenin iki farklı yolu bulunur. Bu yollardan ilki, üretici belgesi (çiftçilik belgesi) ve TC Kimlik Kartı ile Denizbank şubelerinden birine gitmektir. Başvuru yapabileceğiniz size en yakın Denizbank şubesini şu adrese tıklayarak öğrenebilirsiniz: https://www.denizbank.com/atm-ve-subelerimiz

Üretici karta başvuruda bulunmanın daha kolay ve hızlı bir diğer yolu ise SMS yoluyla başvurudur. SMS ile başvuruda bulunmak için şu adımları takip etmeniz yeterlidir:

 • URETICI yazıp boşluk bırakın.
 • TC Kimlik Numaranızı yazın.
 • Daha sonra, yaşadığınız ilin plaka numarasını yazın.
 • Yazdığınız mesajı 3280’e gönderin.
 • Daha sonra, Denizbank yetkilileri, cep telefon numaranız üzerinden sizinle iletişim kurar.

Üretici Kart Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zor durumda olan ve yapılandırma işlemi sağlayarak borçlarının ödemesini kolaylaştırmak isteyen Denizbank Üretici Kart sahipleri, internet bankacılığı, SMS gönderme yöntemlerini yapılandırma işlemleri için şu anda kullanamazlar. Üretici Kart borcunun yapılandırabilmesi için tek yapılması gereken işlem, TC Kimlik Kartı ile veya TC kimlik numarasının bulunduğu (ehliyet, nüfus cüzdanı vs.) bir belgeyle Denizbank şubesine başvuruda bulunmaktır. Denizbank şubesine başvuruda bulunmanız ile birlikte, size uygun bir ödeme planı ve şekline sahip olarak yapılandırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Üretici Kart’ın Avantajları Nelerdir?

Üretimin kolaylaşmasını sağlamak amacı taşıyan Üretici Kart programının temel avantajları şu şekilde listelenebilir:

 • Üretici Kart sahibi olan üreticiler, geri ödemelerini ürünlerinin hasat zamanında yapabilir.
 • Üretici Kart sahibi olan üreticiler, ATM ve POS gibi elektronik bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Üretici Kart’lar, nakit taşıma riskini ortadan kaldırır. Kartınızı ihtiyaç duydukça kullanabilirsiniz.
 • DenizBank, Üretici Kart’lar için erken ödeme imkanı tanır. Üreticiler, bu sayede faiz maliyetlerinin düşürebilir.
 • DenizBank, Üretici Kart’lar için uygun kredilendirme koşulları sunar.
 • Anlaşmalı iş yerlerinde Üretici Kart’ın sağladığı vadeli ve faizsiz alışveriş olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Üretici Kart’a Bloke Konma Sebepleri Nelerdir?

Bloke durumu, bankanın gerektirdiği şartların sağlanamaması durumunda karşılaşılabilen bir durumdur. Bloke işlemlerinin neden oluştuğunu da, Denizbank Üretici Kart bloke işlemlerini nasıl kaldırabileceğinizi de banka yetkililerinden öğrenme şansı, her Üretici Kart sahibinde bulunur. Bloke konmasının temel sebepleri olarak şu nedenler listelenebilir:

 • Üretici Kart ödemelerinin vadesi gelmesine rağmen yapılmaması bloke nedenlerinden biridir.
 • Üretici Kart’ı ödenmiş olsa bile diğer tarım kredilerinin gecikmesi sonucu kartınız bloke olabilir.
 • Sistemin otomatik yönettiği blokeler dışında DenizBank’ın kart sahibi hakkında tespit ettiği herhangi bir olumsuzluk durumunda da Üretici Kart’a manuel olarak bloke konur.
 • Detaylı bilgi almak ve Üretici Kart talebinde bulunmak için Tarım Bankacılığı hizmeti veren DenizBank Şubeleri’ne başvurabilir, 0850 222 68 00 numaralı DenizBank Tarım Hattı’nda bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu