Genel

En İyi Altın Hesabı Hangi Banka

Her bankada altın hesabı bulunur. Bankalar, müşteri çekebilmek amacıyla kimi zaman daha karlı faiz oranlarına ve imkanlara sahip altın hesabı kampanyaları da yürütürler. Bankaların sunduğu bu fırsatları takip ederek en iyi altın hesabı için hangi bankayı tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Vadeli veya vadesiz altın hesapları açabilir, fiziksel olarak saklamak için altınlarınızın banka güvencesi altına alınmasını tercih edebilirsiniz. Bunun için de bankaların sunduğu bu kampanyaları ve oranları takip edebilirsiniz.

En İyi Altın Hesabı Hangi Banka
En İyi Altın Hesabı Hangi Banka

Albaraka Türk Karlı Altın Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Altın hesabını açarak, hem güvenli hem de kolay bir biçimde, Albaraka Türk güvencesi ile yatırım yapabilirsiniz. Bu yatırımlarınızı, profesyonel yetkililer sayesinde hızla yükselişe geçirebilirsiniz. Vadeli bir hesap olan karlı altın hesabının ana özellikleri şu şekilde listelenebilir:

  • Karlı Altın Hesabı, hesap işletim ücretleri içermez.
  • Karlı Altın Hesabı’nı, 150gr için 1 ay vadeli veya 32 gün veya daha fazla vade için 100gr altın sınırları içerisinde açabilirsiniz. Yatırım miktarınıza göre vadeleri kendiniz de belirleyebilirsiniz.
  • Albaraka güvencesi sayesinde, evinizde tuttuğunuz altınların çalınma riskini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Karlı Altın Hesabı’nı, 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıllık vade seçenekleri ile açabilirsiniz.
  • Karlı Altın Hesabı’nı esnek vadeli olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için en az 32, en fazla 1095 gün vade belirleme şansınız vardır.
  • Külçe altın yatırımında bulunursanız ve teslim almak isterseniz, 1kg ve katları şeklinde hazırlanan külçeleri Albaraka Türk şubelerinden alabilirsiniz. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için 5 gün öncesinden bankayla iletişim kurmanız ve talepte bulunmanız gereklidir.

İlginizi Çekebilir: Kuveyt Türk Fiziki Altın Teslim Ücreti 2022 Ne Kadar

Ziraat Bankası Altın Hesabı Avantajları

Ziraat Bankası altın hesabı, düşük faiz oranları sebebiyle çok tercih edilen bir hesaptır. Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası, vadeli altın hesabının 30 günlük süre için %0.50, 90 günlük süre için %0,75 ve 1 yıllık vade süresi için %0,80 faiz oranları belirlemiştir. Gram altın saflık oranı ise 1000/1000 olarak değerlendirilmiştir.

Garanti Bankası Altın Hesabı Avantajları

Garanti’de altın hesabı açmak için vadeli hesaplar üzerinden işlem yapabilirsiniz. En iyi altın hesabı özelliklerinden bazıları sunan ve özel bir banka olan Garanti Bankası’nda minimum 50 gram altın alımı ile hesaba sahip olabilirsiniz. Daha uzun vadeler sunan Garanti Bankası, 1 yıllık süre için %0,80 oranında faiz geri dönüşü sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Avantajları

Yapı Kredi altın hesabını iki farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Yatırımlarınıza yüksek geri dönüş sağlamasıyla öne çıkan Yapı Kredi Bankası’nda vadeli veya vadesiz olarak altın hesabı açma şansınız bulunur. Vadeli hesaplarda, faiz getirisini bankanın internet şubesinden inceleyebilirsiniz. Yatırmak istediğiniz miktara göre vadeli hesapta uygun faiz fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Banka Promosyonu Caiz Mi?

Kuveyt Türk Altın Hesabı Avantajları

Kuveyt Türk altın hesaplarını külçe altını elden teslim alabilme gibi avantajları ile değerlendirebilirsiniz. Bir katılım bankası olan Kuveyt Türk, Altın Cari Hesabı, Altına Altın Katılma Hesabı, Ziynet Altın Katılma Hesabı, Birikimli Altın Katılma Hesabı isimleri altında farklı altın hesabı seçenekleri sunar.

Vakıfbank Altın Hesabı Avantajları

Altın hesabınızı açmak için Vakıfbank’ı tercih ederek, şubeye gidip işlemlerinizi tamamlayabilir, vadeler ve faizler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vakıfbank Altın Çağı adı verilen hesap sayesinde herhangi fazladan bir masraf ücreti veya katılım ücreti ödemeden altın yatırımlarınızı ilerletebilirsiniz.

Halkbank Altın Hesabı Avantajları

Halkbank Vadeli Altın Hesabı ile minimum 10 gramlık bir altın yatırımı ile hesabınızı açma işlemi için ilk şartı tamamlayabilirsiniz. Halkbank altın hesabında, 30 günden 400 güne kadar vade süresi belirleyebilir, bu belirlediğiniz süreye göre farklı faiz oranlarını değerlendirebilirsiniz.

İş Bankası Altın Hesabı Avantajları

İş Bankası’nda altın yatırımı yapabilmek için belirlenen minimum değer 10 gram olarak belirlenmiştir. Altın hesabını, İş Bankası’nın ödüllü mobil uygulaması veya internet bankacılığından, şubeye gitmenize gerek kalmadan tamamlayabilirsiniz. Vade süresini kendiniz belirleyebilir, farklı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. İş Bankası’nda vadeli veya vadesiz olarak altın hesabı açma şansınız da bulunur. Vadesiz hesap açmayı tercih ederseniz, bu hesap üzerinde yapacağınız herhangi bir işlem için masraf ödemezsiniz. Aynı zamanda, yatırımınızın 150.000 TL’ye kadar olan kısmı da devlet tarafından güvence altında kalmış olur. Bankaların vade ve faiz oranlarını inceleyerek sizin için en iyi altın hesabı sunan bankayı tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Bankası İnternet Alışverişi Açma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu