Kredi

FastPay Nedir, Fastpay Ücretli mi?

FastPay, cep telefonunda para gönderme ve para alma işlemleri yapabileceğiniz bir uygulamadır. Telefonlara indirebileceğiniz bu uygulamaya bankalarda kullandığınız kartlarınızı tanımlayarak, ülke içerisindeki diğer FastPay hesaplarına para gönderebilir ve onlardan para alabilirsiniz. Telefonunuza indirdiğiniz FastPay uygulaması, ücretli bir uygulama değildir, sizden indirmeniz durumunda bir ücret talep etmez. FastPay sayesinde, cep telefonunuza para yükleyebilir, IBAN numaraları aracılığıyla para transfer işlemleri yapabilir, aidat veya faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

FastPay Nasıl Kullanılır?

FastPay’i telefonunuza indirdikten sonra üyelik işlemlerinizi tamamlayarak kullanıma başlamak için gerekli başvuruyu oluşturabilirsiniz. Uygulama sizden, TC Kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı bu noktada ister. Bu bilgileri girdikten sonra, bankacılık işlemlerini ve para transferi işlemlerini gerçekleştirmek istediğiniz kart numaranızı sisteme tanımlamanız gereklidir. FastPay herhangi bir bankaya ait bir uygulama değildir, ancak bankalarla iş birliği içerisinde bulunduğundan işlemlerin kolayca gerçekleştirilebilmesini sağlar. FastPay sayesinde, QR kod ile işlemlerinizi tamamlayabilir, diğer FastPay kullanıcıları ile işlem yapabilirsiniz.

FastPay’den Hangi İşlemler Yapılabilir?

Uygulamadan yapabileceğiniz işlemler yalnızca bankacılık veya para transferi ile sınırlı değildir. Herhangi fazladan bir masraf ödemeden, ücretsiz olarak hızlı ve kolayca tamamlayabileceğiniz tüm işlemlerin listesi şu şekildedir:

 • Ulaşım kartınıza, kiosklarda sıra beklemek zorunda kalmadan para yükleyebilirsiniz.
 • Oyun kodu satın alabilirsiniz.
 • Cep telefonu hattınıza para yükleyebilirsiniz.
 • Masraf veya aracı ücreti ödemeden fatura ve aidatlarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Uygulamanın içerisinde bulunan QR Kod sistemi ile kartınıza ihtiyaç duymadan para transferi işlemleri yapabilir veya alış veriş için bu kodu kullanabilirsiniz.
 • Uygulamaya tanımladığınız kredi kartlarının borcunu ödeyebilirsiniz.
 • Cepten cebe, sadece telefon numarası ile para gönderebilir, bu parayı teslim alan tarafta olmanız halinde size en yakın Denizbank ATM’lerinden para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Size en yakın FastPay Noktaları’nda işlem gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Veren Bankalar

FastPay İle Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Cebe para gönderme sistemi sayesinde, telefonunuzdaki FastPay uygulamasından dilediğiniz kişiye, yalnızca cep telefonu numarası sayesinde para gönderebilirsiniz. Herhangi bir banka numarasına ihtiyaç duyulmayan bu sistemde para çekme işlemini, FastPay’in anlaşmalı olduğu banka olan Denizbank ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. FastPay uygulaması üzerinden, rehberinizde kayıtlı olan veya sizin belirleyeceğiniz telefon numarası ile cebe para gönderme işlemini şu adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz:

 • FastPay uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamanın ana ekranında bulunan Para Gönder başlığına dokunun.
 • Alıcı Cep No boşluğuna, parayı göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını girin.
 • Hemen altındaki boşluğa da göndermek istediğiniz miktarı yazın ve dilerseniz altta bulunan açıklama kısmını doldurun.
 • Gönder tuşuna dokunarak para transferi işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • FastPay uygulaması üzerinden aynı işlemi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi ekstra bir ücret veya masraf tutarı ödemenize gerek yoktur.
 • Denizbank ATM’lerine cep telefonunuzu yazarak veya QR kodu okutarak para çekme işlemini tamamlayabilirsiniz.

FastPay’le Para Gönderme İşlem Limitleri Ne Kadardır?

Para gönderme limitleri, sözleşmeli kullanıcılar ve sözleşmesiz olanlar için farklılık gösterir. Sözleşmeli FastPay kullanıcıları, günlük 6 bin TL’ye kadar para transferi işlemi gerçekleştirirken taraflardan birinin sözleşmesiz kullanıcı olması durumunda bu limit günlük 1.000 TL, haftalık 2.000 TL, aylık ise 3.000 TL olarak belirlenmiştir. Günlük işlem adeti 2, haftalık işlem adeti 4, aylık işlem adeti ise 6 olarak sınırlandırılır. Aynı sınırlandırmalar, FastPay’in ATM’lerdeki kullanımlarında da geçerlidir.

FastPay’le Hesaba (IBAN’a) Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

IBAN No ile para göndermek veya almak istiyorsanız da FastPay uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylelikle, herhangi bir bankayla ilişki içerisinde olmadan ve fazladan bir masraf tutarı ödemeden cep telefonunuz araçlığıyla para gönderebilir veya para alabilirsiniz. IBAN numarasına sahip olan iki taraftan birinden işleminizi gerçekleştirmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • FastPay uygulamasını açın.
 • Uygulamanın ana ekranından, İşlemler başlığına dokunarak buradaki menüyü açın.
 • Seçenekler arasından Para Gönder butonuna dokunun.
 • Açılan sayfada, para göndermek istediğiniz kişinin IBAN numarasını, ad ve soyadını yazın.
 • Alt taraftaki boşluktan göndermek istediğiniz miktarı belirleyin ve dilerseniz açıklama kısmını da doldurun.
 • Gönder tuşuna basarak, ücretsiz bir biçimde para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Sizin gönder butonuna dokunmanızın ardından, alıcı tarafın cep telefonuna işleme dair bir kısa mesaj gönderilir. Parayı çekmek için nasıl bir yöntem kullanabileceğini de açıklayan bu mesajla para Denizbank ATM’lerinden çekilebilir.

İlginizi Çekebilir: Genç Çiftçi Projesi Başvurusu Ne Zaman?

İlginizi Çekebilir: Açıkdeniz İnternet Bankacılığı Nedir? Özellikleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu