Banka

Garanti Bankası Dekont Alma Nasıl Yapılır (yöntemler)

Garanti Bankası’ndaki işlemlerinizi dekont alma işlemini tamamlayarak güvence altına alabilirsiniz. Herhangi bir yanlış işleme bu şekilde resmi olarak itiraz edebilirsiniz. Kayıp veya çalıntı durumlarında, hangi işlemlerin sizin tarafından yapılmadığını da bu şekilde takip edebilirsiniz. Eğer çevrenizdeki biriyle kartınızı ortak olarak kullanıyorsanız, Garanti bankası dekontunuzu alarak hangi harcamaların sizden habersiz olarak yapıldığını takip edebilirsiniz. Dekont alma işlemini, çevrenizde bulunan en yakın Garanti BBVA şubesinden, Garanti ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde en sık kullanılan yöntemler, Garanti internet bankacılığını ve mobil uygulamasını kullanma yöntemleridir. Bu şekilde, evinizden çıkmadan işlemlerinizi bilgisayarınız veya cep telefonunuz üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Şubeden Dekont Alma

Garanti şubesinde gerçekleştirdiğiniz işlemlerin sonucunda, yetkililer tarafından işleminize dair resmi bir belge size teslim edilir. Belgeyi teslim almayı unutmanız durumunda Garanti BBVA yetkilileri ile durumu görüşerek, şubeye gitmenizle birlikte geçmiş işlemleriniz ile ilgili dekont belgesini talep edebilirsiniz. Bunun için kart bilgileriniz, müşteri numaranızı veya TC kimlik numaranızı iletmeniz gerekli olabilir.

İlginizi Çekebilir: Garanti BBVA Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ATM’lerinden Dekont Alma

ATM’leri kullanarak da dekont belgelerinize ulaşabilirsiniz. ATM’lerde gerçekleştirdiğiniz işlemler tamamlanmadan önce, belge isteyip istemediğiniz sorusuna olumlu yanıt verirseniz dekontunuzu görüntüleyebilir veya fiziksel olarak alabilirsiniz. ATM’lerden, aynı zamanda, geçmiş işlemlerinizi de inceleme şansınız bulunur. Bu geçmiş işlemlerinize dair belgeleri, dilerseniz e-mail adresinize göndermeyi tercih edebilirsiniz. ATM’den bu seçeneği işaretlemenizle birlikte, ekranda da beliren ve bankaya kayıtlı olan e-posta hesabınıza dekont gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra hesabınıza girerek geçmiş işlemlerinizi veya son işlemlerinizi gösteren dosyayı inceleyebilir veya çıktısını alabilirsiniz.

Garanti Bankası Çağrı Merkezinden Dekont Alma

Dekont almayla ilgili sorunlarınızı Garanti BBVA İletişim Merkezi numarasını arayarak görüşebilirsiniz. Dekontlarınızda bir problem olması, harcamalarınız yanlış görüntülenmesi veya kazara bir işlem gerçekleştirmeniz gibi durumlarla karşı karşıya kalırsanız bu numarayı arayarak yetkililerle görüşme sağlayabilirsiniz. Garanti Bankası Müşteri İletişim Merkezi numarası, 444 0 333’tür. Garanti bankası dekontunuzu almak için de bu hattı arayabilirsiniz. Müşteri temsilcileri ile gerçekleştirdiğiniz görüşmede, belirli bir dekontun sizin de onayladığınız e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilir, daha sonra bu belgeyi inceleyebilirsiniz. İmzalı dekontların, size yakın bir Garanti Bankası şubesine gönderilmesini de çağrı merkezi aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Banka Promosyonu Caiz Mi?

Garanti Bankası İnternet Bankacılığından Dekont Alma

İnternet şubesinden dekontunuzu teslim alabilirsiniz. Bu belgeyi bilgisayarınıza indirerek veya e-posta adresinize yönlendirerek inceleme şansını da bu şekilde bulabilirsiniz. Garanti müşterilerinin evden çıkmadan bankacılık işlemlerini gerçekleştirmesi için kurulan internet şubesine, daha önce belirlemiş olduğunuz şifrenizle ve müşteri numaranız ya da kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Girişinizi tamamladıktan sonra şu adımları takip ederek dekontunuzu elde edebilirsiniz:

  • 1 yıl içerisinde yapmış olduğunuz tüm işlemlerin dekontuna sahip olabilmek için Garanti internet şubenizi açtıktan sonra öncelikle Hesaplar başlığına tıklamalısınız.
  • Buradaki menüden Dekont başlığını seçmenizle birlikte belgeleri görüntüleyebilirsiniz.
  • Aynı zamanda, Hesaplar başlığının altında açılan Hesap Hareketleri başlığına tıkladığınızda da dekontlarınızı görüntüleyebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığı sayesinde, şubeden gerçekleştirdiğiniz işlemlerin de dekontunu alabilirsiniz.

Garanti Mobil Uygulamasından Dekont Alma

Garanti Mobil ile dekontlarınızı cep telefonunuz aracılığıyla görüntüleyebilir, bu belgeleri cep telefonunuza indirebilir veya PDF formatı halinde e-posta adresinize yollanmasını sağlayabilirsiniz. Android veya iOS işletim sistemli cep telefonu veya tabletlerinize, eğer indirmediyseniz Garanti Mobil uygulamasını indirmeniz ve şifre almanız bu işlemi gerçekleştirmeden önce atmanız gereken adımlardır. Daha sonra 1 seneye kadar geri giden, ATM’lerden, internet şubesinden veya Garanti BBVA şubelerinin tamamından yaptığınız işlemlerinizin dekontuna sahip olabilirsiniz. Mobil uygulamada para transferi yaptıktan sonra, işleminiz tamamladığında dekont görüntüle seçeneğine dokunmanız halinde dekontunuzu görüntüleyebilir, Gönder butonuna dokunmanızla da e-posta adresinize iletebilirsiniz. Geçmiş dekontları incelemek için şu adımları atmalısınız:

  • Garanti Mobil uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüler arasından Hesaplar başlığını seçin.
  • Buradan, dilerseniz Dekont başlığını seçebilir, dilerseniz de Hesap Hareketleri başlığını seçerek belgelerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Telefonunuzun ekran görüntüsü alma özelliğini kullanarak burada karşınıza çıkan dekontları telefonunuza ekran resmi olarak kaydedebilirsiniz.
  • Dekontu gönder seçeneğine dokunarak ise e-posta adresinize belgelerin gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası Dekont Alma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu