Genel

Garanti BBVA Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası hesap kapatma işlemi hesabınızda herhangi bir bakiye olmadığı durumlarda kapatılması oldukça kolaydır. Hesap kapatma işlemi, borç durumu olmadığında dilediğiniz zaman hesap kapama işlemi yapılabilmektedir. Fakat tek bir hesap bulunuyorsa, bu hesap yalnızca banka şubelerinden kapatılmaktadır. Bu ana hesap, asıl hesap olarak göründüğünden dolayı yalnızca banka şubelerinden kapatılmaktadır. Garanti BBVA’da bulunan aşağıda gösterilen hesap kapatılabilmektedir.

Garanti BBVA Şubeden Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA şube aracılığı ile hesap kapatma işlemi, Türkiye’de bulunan bütün Garanti BBVA şubelerinden yapılabilmektedir. Garanti BBVA bankasında bulunan hesabı kapatmak için kendinize en yakın şubeye giderek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankada açılan hesabın kapatılması için hesap açılan şubeye gidilmesine gerek yoktur. Herhangi bir Garanti BBVA şubesine gidilerek hesabı kapatmak mümkündür.

Garanti BBVA Hesabı Çağrı Merkezinden Nasıl Kapatılır?

Garanti BBVA hesabını çağrı merkezi aranılarak yapılmaktadır. Garanti BBVA’da bulunan hesabı kapatmak için ilk olarak 444 0 333 hatlı numara aranarak müşteri hizmetlerine bağlanılmaktadır. Müşteri temsilcisine ulaşıldıktan sonra, müşteri temsilcisine hesabı kapatma işlemi gerçekleştirileceği dile getirilerek Garanti BBVA’da bulunan hesap kapatılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Garanti Bankası Dekont Alma Nasıl Yapılır (yöntemler)

Garanti BBVA Hesabı İnternet Şubesinden Nasıl Kapatılır?

Garanti BBVA internet bankacılığı ile hesabı kapatma işlemi, bankanın internet şubesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu işlem aşağıdaki adımlar ile uygulanmaktadır.

 • İnternet üzerinden garantibbva.com adresine gidilir.
 • Görüntülenen ekrana TC Kimlik Numarası ya da Müşteri Numarası, önceden belirlenmiş olan şifreyle birlikte girilir.
 • Sayfa açıldıktan sonra üst menüde yer alan “Hesaplar ve Ürünler” kısmına tıklanır.
 • Ardından “Hesaplar” kısmına girilir.
 • Bütün hesapların görüntülendiği ekranda, kapatılmak istenilen hesap seçilerek istenile hesap kapatılır.

Ayrıca Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden dolar hesabı, ek hesap, mevduat hesabı ve yatırım hesabı gibi ek hesaplarda kapatılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Banka Promosyonu Caiz Mi?

Garanti BBVA Mobil Şubeden Hesap Kapatma

Garanti BBVA telefon şubesinden hesabı kapatma işlemi, mobil şubeden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Garanti BBVA mobil şubeden hesap kapatma işlemi aşağıdaki adımlar izlenerek gerçekleştirilmektedir.

 • Telefona indirilen uygulamaya giriş yapılır.
 • C Kimlik Numarası ya da Müşteri Numarası, önceden belirlenmiş olan şifre kullanılarak hesaba giriş yapılır.
 • Görüntülenen sayfada sol üst köşede bulunan “Hesaplarım” ya da varsa “Ek Hesap” sekmelerinden biri seçilir.
 • Ardından istenilen hesabın üzerine tıklanarak “Hesabı Kapat” seçilir.
 • Buton onaylandıktan sonra hesabı kapatma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Garanti BBVA Nakit Avans Çekimi Kapatma

Garanti BBVA eksi hesap kapatma işlemi, Garanti BBVA internet bankacılığı ya da Garanti Mobil uygulaması aracılığı ile kapatılmaktadır. Sonrasında menüye tıklanır ve “Avans Hesap” sekmesine girilir. Ardından “Cayma Talebi” sayfaları takip edilerek nakit avans hesabı kapatılmaktadır.

Garanti BBVA Hangi Hesaplar Kapatılabilir?

Garanti Bankası’nda kapatılabilecek hesaplar şunlardır:

 • Garanti BBVA Vadesiz TL Hesabı
 • Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı
 • Garanti BBVA Vadeli ve Vadesiz Döviz Hesabı
 • Garanti BBVA Maaş Hesabı
 • Garanti BBVA Yatırım Fonu Hesabı
 • Garanti BBVA Vadeli ve Vadesiz Altın Hesabı

Garanti Bankası Hesap Kapatma İşlemi İçin Tahsil Edilen Ücret

Garanti BBVA hesabı kapatma işlemleri için herhangi bir ücret tahsil etmektedir. Hesapta hiç para bulunmadığı ya da başka bankalardan para gelme durumu bulunmuyorsa Garanti hesabı kolaylıkla kapatılabilmektedir. Garanti Bankası’nda bulunan hesabın kapatılma işlemi sırasında banka, hiçbir müşterisinden ücret tahsil etmemektedir.

Banka Hesaplarının Kapatılma Nedenleri Nelerdir?

Banka hesabının kapatılmasının nedenleri arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Eğer birey fazladan banka hesaplarına sahip ise kullanmadığı ya da gerek görmediği banka hesaplarını kapatabilir. Böyle bir durumda cepte fazladan yer kaplayan bir kartın olmasının önüne geçilebilmektedir. Ayrıca banka tarafından yansıtılan komisyon ücretleri ya da bedel ücretleri gibi gereksiz kesintilerin önüne geçilecektir. Güvenlik ya da başka bir durumdan şüphelenildiğinde hesap kapatma işlemi gerçekleştirilmesinin yanı sıra aşağıda sıralanan nedenlerden dolayı da banka hesapları kapatılmaktadır.

 • Kişilerin sahip olduğu birden fazla banka hesabı ya da banka kartı bulunması durumunda gereksizliğin önüne geçmek için fazladan olan banka hesap ya da kartlarını kapatabilmektedirler.
 • Bir banka hesabı bulunan kişi, başka bir bankaya geçiş yapmak amacı ile sahip olmuş olduğu bir önceki banka hesabını kullanmak istememesinden dolayı banka hesap ya da hesaplarını kapatabilmektedirler.
 • Kişinin bazı özel nedenleri olması durumunda da banka hesapları kapatılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Shop And Fly Nedir, Özellikleri ve İletişim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu