Banka

Genç Çiftçi Projesi Başvurusu Ne Zaman?

Genç çiftçi projesi başvuruları bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre 21 Ocak 2022 tarihine kadar açık olmakla beraber, kırsal kalkınma desteği almak isteyenler sistemden bu tarihe kadar başvuru yapabilmektedir. Genç çiftçi projesi, kırsal bölgelerde yaşayan ve tarımla ilgilenen genç bireyleri desteklemek için onlara verilen hibe desteğini ifade etmektedir. Yerleşimin az olduğu alanlarda tarımı desteklemek ve gelişmek üzerine oluşturulan bu projeye, düzenli olarak başvuru alınır.

Kimler Projeye Başvuru Yapabilir?

Genç çiftçi projesi başvuru şartları aşağıdaki şekilde yer almaktadır.

  • Öğrenciliğini tamamlamış Çiftçi Kayıt Sistemi adı altında tarım faaliyetleri ile ilgilenen kişi olduğunu kanıtlamak
  • 18-30 yaş grubu arasında olmak
  • Başvuru dilekçesini doldurmuş olmak
  • Herhangi bir gelire sahip olmayan ve sabıkası bulunmayan
  • 15’ten az büyükbaş ve 50’den az küçükbaş sahibi olmak

Bu şartları sağlayan kişiler projeden yararlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir :Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Genç Çiftçi Projesi Neyi Amaçlar?

Genç Çiftçi projesi amacı nüfusun düşük olduğu, iş imkanlarının az ancak iş gücünün fazla olduğu yerlerde tarım ve hayvancılığın desteklenmesi için oluşturulmuş olan projedir. ÇKS sistemine kayır olan ve bu faaliyet ile uğraşan çiftçilerin desteklenmesi için oluşturulan proje kapsamında genç çiftçilere hibe desteği sağlanmaktadır. Genç çiftçi projesi, bakanlık kapsamında birkaç yıldır var olan bir proje olmakla beraber, birçok genç çiftçi bu projeden faydalanmaktadır.

İlginizi Çekebilir :3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Arı Yetiştiriciliği Genç Çiftçi Projesi Kapsamına Girer Mi?

Arı yetiştiriciliği genç çiftçi projesi kapsamında bulunmakla beraber, belirli şartlara bağlı olarak projeye başvuru yaparak hibe desteği alabilirsiniz. 50 adet kovana sahip olmanız ve arıcılık yapıyor olmanız halinde, başvuru evraklarını doldurabilir ve bakanlığın online veri tabanı üzerinden bu sistem için başvuru yapabilirsiniz. Başvurular tek tek incelenmekte ve kişilere geri dönüş yapılmaktadır.

Bunun dışında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşan ya da ülkemizde yetiştirilmesi için teşvik edilen tarım gıdalarını üretenler de bu hibe desteğini almak için Genç Çiftçi projesi kapsamında başvuru yapabilir. Başvuru sürecinden sonra ortalama 1-1.5 ay içerisinde başvurular incelenerek adaylara hızlıca geri dönüş yapılması sağlanmaktadır. Siz de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu