Banka

Halkbank Mevduat Faiz Oranları Ne Kadar? Hesaplama

Halkbank mevduat faizi herhangi bir döviz ya da TL cinsinde olan paranızın bankanın mevduat hesabına yatırılarak buradan faiz yolu ile bileşik getiri edinmesini ifade etmektedir. Halkbank, devlet bankalarından birisi olmakla beraber günlük, aylık ve yıllık bazlarda farklı faiz oranları uygulamaktadır. Halkbank mevduat faiz miktarı %13.50 oranından başlamakta ve yıllık bazda gittikçe yükselmektedir.

Halkbank Vadeli Hesap Ne Kadar Kazandırır?

Halkbank vadeli hesap kazanç miktarı kişinin ana parasına göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin, 10.000 TL ana paraya sahip olmanız ve bunu 32 günlük Halkbank vade hesabına yatırıp süre zarfını beklemeniz durumunda, 32 günün sonunda bankadan hesabınıza yatacak olan para 10.114 TL olarak belirlenmiştir. Bunun dışında günlük faiz yerine aylık faiz uygulanacaktır. Aynı zamanda 10.000 TL’nin 180 gün vade ile bankaya yatırılması durumunda alacağınız toplam para ise 10.665 TL olarak karşımıza çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir 32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka Listesi

Halkbank Vadeli Hesap Açmak Mantıklı Mı?

Halkbank vadeli hesap açama avantajı birçok bankaya göre daha fazladır. Günlük ve aylık bazda sağlamış olduğu faiz miktarı daha fazladır. Halkbank mevduat faiz miktarı %13.50 seviyesinden başlamakta ve bankanın kampanyalı dönemlerinde %15’e kadar çıkabilmektedir. Türk Lirası dışında, döviz usulü ile de paranızı bankaya yatırarak faiz kazanabileceğiniz bu sistemde Halkbank’ın müşteri destek hattına ulaşarak kısa sürede bilgi edinebilirsiniz.

Halkbank Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Halkbank vadeli hesap açma işlemi için Halkbank şubeleri doğrudan 18 yaşının üstündeki kişilere yardımcı olmaktadır. Bunun dışında şubeye giderek vakit kaybetmek istemeyen kişiler için internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de başvuru formu doldurarak kolay bir şekilde vadeli sisteme dahil olmak mümkündür. Vadeli hesap açtıktan sonra ana paranızı vadeye yatırabilir ve bu süre zarfının dolmasını bekleyebilirsiniz. Halkbank mevduat faiz miktarı, paranın vadede kalma süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu süre zarfından sonra parada herhangi bir bloke olmadan doğrudan çekim yapmanız mümkündür. Halkbank’ın resmi internet sitesinden vadeli hesap açma formunu doldurarak faiz ve mevduat getiri kazanma işlemine başlamak mümkündür.

İlginizi Çekebilir Halkbank Müşteri Numarası Öğrenme Yolları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu