Kredi

İş Bankası İnternet Alışverişi Açma

İş Bankası kartını e ticarete açma işlemini yapmak için kişinin birden farklı seçeneği bulunur. İş Bankası internet alışverişi hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler bu seçenekleri kullanarak İş Bankası kartlarını online alışverişlere ve harcamalara açarak rahatlıkla ve güvenle online alışveriş yapabilirler.

İş Bankası tarafından kişilerin bu işlemi yapabilmesi için hizmetine sunulan seçenekler şunlardır:

 • Müşteri kişiler, İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak banka, kredi ya sanal kartlarını internet alışverişine uygun hale getirebilirler.
 • İş Bankası müşterisi kişiler Maximum Mobil uygulaması aracılığı ile banka, kredi ya sanal kartlarını internet alışverişine uygun hale getirebilirler.
 • İş Bankası müşterisi kişiler İnternet Şubesi aracılığı ile banka, kredi ya sanal kartlarını internet alışverişine uygun hale getirebilirler.
 • İş Bankası müşterisi kişiler en yakınlarında bulunan İş Bankası şubesine giderek ve bireysel müşteri temsilcileri ile konuşarak banka, kredi ya sanal kartlarını internet alışverişine uygun hale getirebilirler.

İlginizi Çekebilir: 32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka Listesi

İnternet Alışverişi Faydaları Nelerdir?

Online alışveriş yararları kişinin internet siteleri üzerinden kolaylık ile alışveriş yapmasını kapsayan yararların tamamı olarak tanımlanabilir. Günümüzde gelişen teknoloji ve satın alma seçenekleri sayesinde kişiler rahatlıkla ve güvenle online alışveriş yapabilirler. Online alışveriş yapmak kişinin günlük hayatı içinde yüksek miktarda zaman kazanmasına olanak sağlayan ayrıcalıklı bir alışveriş seçeneğidir. Aynı zamanda kişiler istedikleri ürünü istedikleri yerde ve istedikleri zamanda alabilirler.

Çoğu market ve giyim mağazasının online alışveriş yapmayı düşünen müşterilerine yönelik farklı indirim ve avantajları vardır. Ayrıca online alışveriş sayesinde kişi markete ya da mağazaya gitme zahmetinden kurtularak istediği ürünü ya da hizmeti kapısına kadar alma avantajına erişir. Kişinin yaşadığı yerin ya da sipariş vermek istediği yerin hiçbir önemi yoktur. Bu sayede kişiler yaşadıkları muhitte, şehirde hatta ülkede bulunmaya ürünleri online alışveriş yaparak kolaylık ile edinebilirler.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerini Arayarak İnternet Alışverişi Açma

İş Bankası müşteri hizmetleri aracılığıyla kartları internet alışverişine açma işlemi yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol şu şekildedir:

 • İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 07 24 numaralı telefon aranarak ilgili kartın İş Bankası internet alışverişi hizmetinden faydalanılması müşteri hizmetlerine belirtilir.
 • Müşteri temsilcisine bağlanmak için kişinin ilk etapta sesli yanıt sistemi ile iletişime geçmesi ve buradan müşteri temsilcisine bağlanması gerekir.
 • Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra gereken güvenlik amaçlı sorulan sorulara doğru cevap verilmeli ve müşteri temsilcisi tarafından istenen bilgiler doğru şekilde aktarılmalıdır.
 • Doğru şekilde aktarıldıktan sonra müşteri temsilcisi tarafından yapılacak işlem ile kişinin ilgili İş Bankası kartı internet alışverişi hizmetine açık hale gelecektir.
İş Bankası İnternet Alışverişi Açma
İş Bankası İnternet Alışverişi Açma

İlginizi Çekebilir: Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

İş Bankası Maximum Mobil Uygulaması ile İnternet Alışverişi Açma

Maximum Mobil uygulaması ile internet alışverişi açma işlemi yapmak için kişinin izlemesi gereken yol şu şekildedir:

 • Kişi bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde uygulamaya girerek kendi üyeliğine giriş yapmalıdır.
 • Giriş yapılmasının ardından kişi menüde bulunan kartlarım kısmına girmelidir.
 • Açılan sayfada kişi aşağı inerek kart ayarları bölümünü bulmalı ve o bölüme giriş yapmalıdır.
 • Kart ayarları kısmı açıldıktan sonra karşıya çıkan sayfada yer alan kullanım tercihleri kısmına giriş yapılır.
 • Kullanım tercihleri bölümüne girildikten sonra İnternetten Alışveriş sekmesinde yer alan ayarlar kontrol edilmelidir. Yurt içi ve yurt dışı kısımlarının yanında bulunan kısımları işaretlemek ilgili kartın online alışveriş yapma iznini vermek için yeterlidir.

Maximum mobil ve İşCep uygulaması ile kredi kartı ya da banka kartının internet alışverişine açılması işlemi bu şekilde yapılır.

İnternet Bankacılığı ile İş Bankası İnternet Alışverişi Açma

İnternet bankacılığı ile internet alışverişi açma işlemi yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken işlemler kısaca aşağıdaki gibidir:

 • Kişiler İnternet Bankacılığı sitesine giriş yaparak üyelik bilgilerini ve şifrelerini eksiksiz şekilde girerek üyeliklerine giriş yaparlar.
 • Sisteme giriş yapıldıktan sonra kredi kartı ayarları bölümüne girilir.
 • Bu bölümde kişinin kartlarının internet alışverişi için durumları gözlemlenebilir. Bu kartların internet alışverişine açık hale gelmesi için yanındaki kutucuğun işaretlenmesi yeterlidir.

İlginizi Çekebilir: BSMV Nedir, Hesaplama, Geri Alınabilir Mi?

İş Bankası Şubeleri Aracılığı ile İnternet Alışverişi Açma

İş Bankası şubelerinden internet alışverişi açma işlemi yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol şu şekildedir:

 • Kişiler kendilerine en yakın İş Bankası şubesine gitmelidir.
 • Ardından alınan randevu ile bireysel müşteri temsilcisi ile görüşülüp İş Bankası internet alışverişi hizmetinden faydalanmak istenildiği belirtilmelidir.
 • Müşteri temsilcisi tarafından gerekli işlemler yaparak kart internet alışverişine hazır hale gelir.

İş Bankası İnternet Alışverişi Limiti Ne Kadardır?

İş Bankası internet alışveriş limiti kişinin ilgili kartının limiti ile aynı miktardadır.

İş Bankası İnternet Alışverişi Kapatma

İş Bankası online alışveriş kapatma işlemleri kişinin ilgili kartını işleme açtırma işlemleri ile aynıdır. İş Bankası internet alışverişi hizmeti ilgili yöntemler ile kolaylıkla açılıp kapatılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu