Genel

Kuveyt Türk Fiziki Altın Teslim Ücreti 2023 Ne Kadar

Kuveyt Türk fiziki altın sağlayan bankalar arasında yer alır. Bizzat fiziki olarak getirilen  altınlar, banka aracılığı ile sağlandığı için oldukça revaçtadır. Bir önceki yıla göre işletim ve getirim ücretleri artış göstermiştir. Kuveyt Türk Fiziki altın teslim ücreti aşağıda belirtildiği şekilde hesaplanmakta ve müşterilere iletilmektedir:

 • 1 Gr altın için ödemeniz gereken teslim ücreti 6.3 TL’dir.
 • 5 gram için ödemeniz gereken teslim ücreti 8.5 TL olarak belirlenmiştir.
 • Çeyrek altın olarak teslim almak için çeyrek başına 12.5 TL ödemeniz gerekmektedir.
 • Bankanın kendi 1 GR altını için ödenmesi gereken teslim ücreti 9 TL
 • 1 KG külçe için ödemeniz gereken teslim ücreti ise 275 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.
 • Bunun yanı sıra 1 KG’lık gümüş külçelerin teslimi sırasında 20 Dolarlık ödeme müşteriden tahsil edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: En İyi Altın Hesabı Hangi Banka

Kuveyt Türk Altın Hesabı Açma

Kuveyt Türk altın hesabı bankanın internet sitesi aracılığı ile oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bankanın makas aralıkları oldukça düşüktür, böylece al sat konusunda daha az zarar edilmesi, rakiplerine kıyasla Kuveyt Türk’ün tercih edilme oranını artırır. Aynı zamanda dini hassasiyeti olan birçok kişi için de faizsiz bankacılık prosedürleri barındırdığından banka tercih edilebilir konumdadır. Aşağıda Kuveyt Türk altın alma prosedürleri yer almaktadır.

 • Bankanın internet sitesine giriş yapın.
 • Sağ üst köşede yer alan ‘Müşteri Ol’ sekmesine tıklayın.
 • Müşteri Ol kısmında yer alan QR koduna tıklayarak bankanın mobil bankacılığını indirin.
 • Daha sonra müşteri ol seçeneğindeki bilgileri doldurarak altın cari hesabına kaydolabilirsiniz.
 • Bilgileriniz girildikten sonra banka tarafınıza dönüş sağlayacak ve hesabınızı aktif hale getirecektir.
Kuveyt Türk Fiziki Altın Alma

Kuveyt Türk fiziki altın gönderimi yapan birkaç bankadan birisi olarak Altın Rafinerisi garantisi ile kendi gram altınlarını kendisi üretmektedir. Altın hesabınız aracılığı ile almış olduğunuz altınlarınızı bankadan bizzat teslim alabilirsiniz. Belirli ücretler dahilinde fiziki olarak alacağınız altınlarınızı birikim yapmanız için Kuveyt Türk fırsat sunmaktadır.

Kuveyt Türk fiziki altın teslim ücreti gram başına ödenmekle beraber, altınlarınızı aynı zamanda altın günlerinde yüksek fiyatlardan Kuveyt Türk’e satabilir ve kasaya koyabilirsiniz. Özellikle döviz ve ziynet eşyalarında ürünün ambalajlı olması halinde bankaya istediğiniz zaman yatırabilir ve kasa kiralayabilirsiniz. Bankanın altın ürünleri internet sitesinde oldukça açıklamalı bir şekilde belirtilmiş olup en düşük miktarda altın teslim alma gramajı 0.01 gramdır. Banka aracılığı ile 10 TL tutarında alım yapmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Kuveyt Türk Fiziki Gümüş Teslim Alma

Kuveyt Türk fiziki gümüş almak isterseniz biriktirmiş olduğunuz gümüşlerinizi bizzat bankadan küçük komisyonlar ödeyerek alabilme imkanı sağlamaktadır. Gram altında olduğu gibi gümüşte de en küçük rakam 0.01 gram olarak işleme alınır. Yeterli tutarı biriktirdikten sonra banka şubelerini ziyaret edebilir ve hesabınızdaki gram gümüşleri isterseniz granül olarak isterseniz de külçe olarak alabilirsiniz. Hesabınızdaki 1 kilogram gümüşü çekmek için bankaya ödemeniz gereken komisyon miktarı 20 Dolardır, bu rakam her bir külçe için ayrı ayrı hesaplanmaktadır. 50 kilogramlık granüller halinde çekim yapmak için ödemeniz gereken miktar 212 olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Veren Bankalar

Kuveyt Türk ATM’den Altın Alınır mı?

Kuveyt Türk ATM aracılığıyla altın çekebileceğiniz bankalar arasında yer almaktadır. Günde 2 adet çeyrek altın çekmenize imkan sağlayan bankanın ATM’leri aracılığı ile aynı para çeker şekilde altın çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kartınızı hazneye taktıktan sonra fiziki altın sekmesine tıklayabilir, çekmek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra da önünüze çıkan onay tuşuna basıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra önünüzde yer alan kutu benzeri bölme içerisine paketli halde çekmiş olduğunuz gram ya da çeyrek altınlarınız düşmüş olacaktır.

Kuveyt Türk Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk hesap işletme bedeli 0 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Müşteri kazanma politikasına emin adımlarla devam eden banka, havale ve EFT gönderimlerinde müşterilerinden ücret talep etmemekte, hesap işletim ücreti adı altında herhangi bir masraf da bankaya ödenmemektedir. Kuveyt Türk fiziki altın teslim ücreti gram başına belirlenmekte ve şubeler aracılığı ile teslim sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra bankada altınlarınızı biriktirmeye devam edebilir fiziki olarak teslim almadan da al sat işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu