Kredi

Şekerbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır 2023

Şekerbank kredisi alma, şubeler, internet sitesi ve SMS yolu ile yapılabilmektedir. Bankaya kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Şubeler aracılığı ile başvuru: Bankanın size en yakın şubesine gidip bireysel, ev ya da taşıt kredisi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Özellikle çiftçiye olan destekleri ile ön plana çıkan Şekerbank için sıra aldıktan sonra müşteri temsilcisi ile yaptığınız görüşmede ilgili evrakları doldurarak Şekerbank kredi başvurusu yapmanız mümkündür.

İnternet Sitesi Aracılığı ile Başvuru:

  • Bankanın resmi internet sitesine giriniz.
  • TC kimlik numaranız, adınız soyadınız, firma için kredi çekilecekse vergi numaranız gibi bilgiler doldurulur.
  • Cep Telefonu numaranız, ikamet ettiğiniz, semt ve açık adresiniz sonrasında talep edilen miktarı işaretleyip başvurunuzu incelemeye gönderebilirsiniz.
  • İnceleme sonrasında başvuru sonucunuz başvuru yaparken iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasında iletilmektedir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank ihtiyaç kredisi faizleri çektiğiniz miktara ve vadeye göre değişiklik göstermektedir. Bankanın ferahlatan kredi kampanyasında, 5000 TL’lik kredi kullanımında %1.99’dan başlayan faiz oranlarından kredi kullanımı yapabilir, 12 ay vadede totalde 5836 TL ödeyebilirsiniz. 30.000 TL’ye varan bu kampanyada kredi kullanmak isterseniz, 36 ay vade imkanı ile yine %1.99 faiz oranından kredi kullanabilir, 36 aylık vadelerle aylık 1252 Lira ödeyebilirsiniz. Totalde ödemeniz gereken kredi miktarı ise bu hesaba göre 45.214 TL olacaktır. Banka hem bireysel müşteriler için hem de tüzel kişiler için farklı faiz oranlarından kredi sağlamaktadır. Aynı zamanda yüksek kredi puanına sahip olan kişiler daha düşük faiz oranlarından faydalanarak kredi kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir: Doğum Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar

Şekerbank SMS ile Kredi Başvurusu

Şekerbank SMS kredi başvurusu yapmak için kredi puanınızın elverişli olması yeterlidir. 18 yaşını aşmış, 70 yaşının altında bulunan kişiler bankadan ihtiyaçları için kredi kullanımında bulunabilirler. Aktif bir işinizin olması, sigorta primlerinizin düzenli şekilde yatıyor olması durumunda Şekerbank kredi başvurusu yapılabilmektedir. Sms ile kredi başvurusu yapmak için;

  • Cep telefonlarınız aracılığı ile KREDİ yazıp devamına adınızı e soyadınızı yazmanız gerekmektedir.
  • Bilgilendirme mesajını doğrudan 1953’e gönderebilirsiniz.
  • Daha sonra göndermiş olduğunuz başvuru, bankanın havuz sistemine düşecek ve kredi başvurunuz bankanın online kriterlerine göre incelenerek kredi sonucunuz size SMS yolu ile iletilecektir.
  • Ortalama olarak 3 gün içerisinde banka tarafınıza olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapacaktır.
  • Maaş müşterisi iseniz ya da bankanın aktif müşterileri arasında yer alıyorsanız, cep telefonu numaranızın mutlaka aktive edilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde yeni numaraya mesaj gitmemektedir.

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

Şekerbank kredi kartı almak amacı ile başvuru yapmak da internet bankacılığı ve SMS yolu aracılığı ile yapılmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu kredi ürünleri arasında kredi kartı da yer almakta ve farklı meslek grupları için farklı özelliklerde kredi kartları sunulmaktadır. Şekerbank için kredi kartı başvurusunda bulunmak için doğrudan SMS yöntemini tercih edebilirsiniz. BONUS yazıp Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ekleyerek 1953’e göndermiş olduğunuzda başvurunuz değerlendirmeye alacaktır. Başvurunuzun onaylanması durumunda size mesaj gelecektir.

İlginizi Çekebilir: Deva Finans Senetli Kredi Nasıl Alınır?

Şekerbank Pandemi Kredisi

Şekerbank pandemi destek kredisi adı altında bir kredi türü sunmuyor olsa da Ödemesi Kolay Kredi kampanyası ile pandemi döneminde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile bir paket oluşturmuştur. 50.000 TL tutarındaki krediyi 3 ay sonra ödemek üzere 36 ay vade imkanı ile ilk yıl 1852 liradan, ikinci yıl 2223 liradan; üçüncü ve son yıl ise 2667 Lira taksitler halinde ödeyebilirsiniz. %2.19 kredi faiz oranı ile pandemi döneminde vatandaşların tercih ettiği kredi kampanyalarından birisi de Şekerbank’ın bu kampanyası olmuştur.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Şekerbank borç kapatan kredi seçeneği de mevcut borçlarınızı kapatmanız için sizin için bir alternatif oluşturacaktır. Bireysel finansman kredisi olarak bilinen bu kredi kampanyasında, faiz oranını kredi puanınız belirler. Kredi puanınız ne kadar yüksekse kredi kullanırken çarpılacak kredi faiz oranı o denli düşük olmaktadır. 100.000 TL tutarındaki krediyi aylık 4.242 TL’lik taksitler halinde 6 ay ödeyebilirsiniz. Şekerbank kredi başvurusu, bu kampanya için de online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Bu kampanyada teminat olarak göstermeniz gereken bir eviniz bulunmaktadır. Yarısına kadar olan kısım teminat bedeli olarak kullanılabilir. Başvuru internet sitesi üzerinden alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu