Kredi Kartı

Trendyol Maxi Puan Kullanımı Nasıldır? Ödeme Şekli 2023

Trendyol maxipuan kullanma markanın açıklamalarına göre kısa vadeler içerisinde açılacak olan; şu anda üzerinde çalışmalar yapılan özellikler arasında yer almaktadır. Ancak şu anda Trendyol maxipuan kullanımı açık değildir. Trendyol’da kazanmış olduğunuz puanlar ile alışveriş yapamazsınız. Bu özellik çok karıştırılan bir özellik olmakla beraber, Maxi kartınız Trednyol’da yapmış olduğunuz alışverişler dolayısıyla size Maxipuan sağlayabilir. Ancak bu puanlar, Yemek Sepeti gibi online alışveriş sitelerinde ya da çeşitli mağazalarda geçmektedir.

Trendyol İnternet Alışverişi Sırasında Maxipuan Kullanımı

Trendyol internet alışverişi maxipuan desteklememektedir. Bu sebepten ötürü İş Bankası kartınızda biriken puanları doğrudan Trendyol üzerinden yapacağınız alışverişlerde kullanamazsınız. Ancak Trendyol üzerinden hizmet veren firmaların mağazalarının bulunması halinde, mağazalarda İş Bankası Maxipuan geçerli olması durumunda bu puanlar para yerine kullanılabilmektedir. Maxi puanlarınız yıl sonuna kadar kullanılabilmekte, yeni yıl ile beraber sıfırlanmaktadır. Trendyol ve Maxi Puan talepleri, birkaç yıldır son derece revaçta olduğundan, marka da bu talepleri değerlendirmeye almıştır. Önümüzdeki yıllarda İŞ Bankası kartımız ile yapmış olduğumuz alışverişlerimizden kazandığımız puanları Trendyol aracılığı ile kullanmaya başlayabiliriz.

Trendyol Maxi Puan Kullanımı
Trendyol Maxi Puan Kullanımı

İlginizi Çekebilir: Finans Yıldızı Özellikleri ve Başvuru

Trendyol Maxi Puan Kullanma Avantajı

Trendyol Maxi puan avantajı kullanamadığınız bir marka olmakla beraber, yakın zaman içerisinde başarılı E-Ticaret sitesinin bu uygulamaya geçeceği konuşulmaktadır. Maxi Puanlar yapmış olduğunuz alışverişlerden kazandığınız yüzdelik dilimleri biriktirebileceğiniz, kullanabileceğiniz seviyeye geldiğinde ise size puanlarınız ile ödeme yapmanıza imkan sağlayan bir kampanyadır. Sene boyunca yapmış olduğunuz alışverişlerin puanlarını biriktirebilir, özellikle sene sonunda yapılan Black Friday kampanyalarında Maxi Puanları kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak Trendyol, 2021 yılı itibari ile müşterilerin MaxiPuan kullanmasına izin vermediğinden doğrudan MaxiPuan yöntemi ile ödeme seçeneği açık değildir.

Trendyolda Hangi Ödeme Yöntemleri Var?

Trendyol ödeme yöntemleri arasında ilk sırada kredi kartı ve banka kartı ile ödeme bulunmaktadır. Doğrudan kredi kartınız ile yapacağınız alışverişlerinizde farklı bankaların özellikleri ile bağlantılı olarak 9 taksite varan kampanyalardan faydalanabilirsiniz. İş Bankası da Trendyol ile beraber çalışan ve taksit imkanları ile vadeler halinde ödeme yapabileceğiniz bir bankadır. İş Bankası MaxiPuan sistemi ile aynı zamanda kendi kredi kartı ile alışveriş yapan müşterilerine daha sonra kullanmak amacı ile bonus puanlar tanımlamaktadır. Ancak Trendyol Maxipuan kullanımı bulunmadığı için bu özellik ile alışveriş şimdilik mümkün değildir.

Trendyol cüzdan da avantajlı ödeme yöntemleri arasında yer almaktadır. Maxipuan kullanamasanız da Trendyol cüzdan kampanyası ile puanlarınızı biriktirebilir ve daha sonra alışveriş yapmak istediğinizde burada biriken puanlarınızla ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Açıkdeniz İnternet Bankacılığı Nedir? Özellikleri

Trendyol Alışverişi ile Maxipuan Kazanma

Trendyol Maxipuan kazanma, İş Bankası’nın Maximum kartları ile yapmış olduğunuz alışverişlerde geçerlidir. Maxipuan kazanmış olduğunuz bonusların biriktirilmesi, daha sonra kullanılabilecek seviyeye ulaşınca kişiye ücretsiz hizmet ya da ürün alabilmesi için avantaj sağlar. Her ne kadar Trendyol’da Maxipuan kullanımı açık olmasa da ve kazandığınız puanları Trendyol alışverişlerinde kullanamıyor olsanız da İŞ Bankası aracılığı ile yapmış olduğunuz Trendyol alışverişlerinde MaxiPuan kazanabilir ve kazandığınız puanları başka yerlerde kullanabilirsiniz.

Alışveriş yapma oranı çok yüksek olan bu internet sitesi aracılığı ile kazandığınız puanlar, Türkiye’de birçok internet sitesinde ve mağazada kullanılmaktadır.

Maxi Puan ile Kargo Ücretsizden Faydalanılır Mı?

Trendyol Maxipuan ücretsiz kargo seçeneğinden faydalanmanız için yeterli değildir. Çünkü Trendyol Maxipuan geçen bir E-ticaret sitesi değildir. Bu yüzden İş Bankası kartınız ile Trendyol üzerinden yapacağınız alışverişlerde yalnızca başka yerlerde kullanmak üzere Maxipuan kazanırsınız. Dolayısıyla bu özellik ücretsiz kargo özelliğinin aktif olması için de yeterli değildir.

Maxipuan Nerelerde Geçerlidir?

Maxipuan geçerli yerler arasında ne yazık ki Trendyol bulunmamaktadır. Ancak İş Bankası’nın başlıca kredi kartı olan Maximum ile kazanmış olduğunuz Maxipuanları çeşitli sitelerde kullanabilirsiniz. 1 yıl geçerliliği olan bu puanlar yıl başından yıl sonuna kadar kullanılabilir. Online alışveriş siteleri arasında Gittigidiyor.com ilk sırada yer almaktadır. Bunun dışında Maxipuan kullanarak ödeme yapabileceğiniz bir diğer internet sitesi de Hepsi Burada olarak karşımıza çıkmaktadır. Üzerinde çalışmalar olduğuna dair yöneticilerinden açıklama yapılmış olsa da Trendyol Maxipuan kullanımıiçin kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekmektedir. Ancak online dışında özellikle alışveriş merkezlerinde Maxipuan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Trendyol’dan yapmış olduğunuz alışverişlerinizden kazandığınız puanları burada kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İş Bankası İnternet Alışverişi Açma

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu